Članovi Savjeta za ljudska prava susreli su se s pučkom pravobraniteljicom Lorom Vidović 22. studenog 2018., na redovitom sastanku, kako bi razmijenili informacije o aktivnostima i planovima za nadolazeće razdoblje. Uz pravobraniteljicu, njezinu zamjenicu Tenu Šimonović Einwalter i savjetnicu Tatjanu Vlašić, na sastanku su kao članovi Savjeta sudjelovali Tvrtko Barun, Barbara Vid, Ivan Novosel, Milan Mitrović i Ema Tarabochia.
Razgovaralo se o tematskim sjednicama Odbora za ljudska prava i prava nacionalnih manjina posvećenih provedbi preporuke iz Izvješća pučke pravobraniteljice za 2017. i o migracijama, kao i o događajima koje će pravobraniteljica do kraja godine organizirati u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Osijeku, na temu govora mržnje, besplatne pravne pomoći, diskriminacije u području rada i zaštiti osoba lišenih slobode. Članovi Savjeta govorili su u vlastitim projektima i planovima te mogućnostima suradnje te iznosili prijedloge vezane uz različite teme ljudskih prava i diskriminacije.
Došli su nam članovi Savjeta za #ljudskaprava pravobraniteljice @LoraVidovi. Uvijek dobro društvo, razgovori, ideje! pic.twitter.com/be23cJTjiv
— Pravobraniteljica (@OmbudsmanHR) November 22, 2018
Savjet za ljudska prava savjetodavno je tijelo koje pravobraniteljici predlaže strateške smjernice u području promicanja ljudskih prava i sloboda te unaprjeđuje suradnju institucije s civilnim društvom, akademskom zajednicom i medijima. Sastaje se najmanje dva puta godišnje. Čini ga osam članova, i to po dva predstavnika organizacija civilnog društva, znanstvene zajednice, medija te nacionalnih manjina. Više možete doznati ovdje.
Novosti
- Povodom Međunarodnog dana ljudskih prava – kako podršku „s papira“ pretvoriti u stvarnu promjenu za građane
- Tko su branitelji ljudskih prava i zašto su važni
- 40 godina UN Konvencije protiv mučenja i drugih okrutnih, neljudskih i ponižavajućih postupaka ili kažnjavanja
- Koju pomoć mogu ostvariti najsiromašniji građani
- Koliko zaposlenih u školama neće ove godine dobiti božićnicu?
- Javno razotkrivanje – što je, kada se koristi i kako pomaže u borbi protiv korupcije