Pučka pravobraniteljica potpisala je sporazume o suradnji s članicama Mreže antidiskriminacijskih kontakt točaka. Riječ je o 11 organizacija civilnog društva koje su odabrane nakon javnog poziva, s ciljem snaženja borbe protiv diskriminacije na nacionalnoj, regionalnoj i lokalnoj razini.
Mrežu antidiskriminacijskih kontakt točaka čine sljedeće organizacije: B.a.B.e., Centar za građanske inicijative Poreč, Centar za mir, nenasilje i ljudska prava Osijek, Centar za mirovne studije, Festival suvremenog židovskog filma Zagreb, Udruga za ljudska prava i građansku participaciju PaRiter iz Rijeke, Informativno pravni centar iz Slavonskog Broda, Projekt građanskih prava Sisak, SOS Rijeka – Centar za nenasilje i ljudska prava iz Rijeke, Srpsko narodno vijeće – Nacionalna koordinacija vijeća srpske nacionalne manjine u RH i udruga Status M.
Od stupanja na snagu Zakona o suzbijanju diskriminacije 2009., institucija pučkog pravobranitelja surađuje s nizom organizacija civilnoga društva pri izradi godišnjih izvješća, kako je ovim Zakonom i predviđeno. Intenzivnija suradnja uspostavljena je 2012. s pet organizacija, koje su funkcionirale kao regionalne antidiskriminacijske kontakt točke. Suradnja je sada dodatno proširena te je uspostavljena šira Mreža koja će služiti i razmjeni informacija te planiranju zajedničkih inicijativa usmjerenih na borbu protiv nejednakosti, ali i promicanje jednakog postupanja.
Novosti
- Obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje
- Sastanak Mreže neovisnih institucija nadležnih za pritužbe na policiju
- Rasprava o važnosti antikorupcijskih politika
- Direktiva EU o održivom poslovanju – uloga poslovne zajednice u zaštiti ljudskih prava i okoliša
- Međunarodni dan borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti
- Javni natječaj za prijam u državnu službu na neodređeno vrijeme u Ured pučke pravobraniteljice